Poniedziałek, 23 września 2019 r. imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli Poniedziałek XXIV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Pio z Pietrelciny

Aktualności

RSS

Wyjazd na kajaki

Czwartek, 12 września 2019 r., był dla wychowanków naszego ośrodka bardzo emocjonujący. Od rana czekali na popołudniowy wyjazd. 

»
30
4
0
0
15 września 21:27 »

Wrześniowa Msza Święta w Ośrodku

9 września odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym Msza Święta dla wychowanków Ośrodka. W czasie niej modliliśmy się o Boże dary dla dzieci potrzebne w trakcie roku nauki.

»
32
9
0
0
15 września 21:12 »

Rozpoczęcie roku

Drugiego września rozpoczął się kolejny rok szkolny. Wychowankowie naszego ośrodka powitali go na Mszy Świętej odprawionej w kościele parafilanym Niepokalanego Serca Najświętszej Maryii Panny w Kielcach.

»
21
4
0
0
9 września 20:41 »

ZAPRASZAMY

Dnia 2 września o godz. 8:00, w kościele parafialnym Niepokalanego Serca Najświętszej Maryii Panny w Kielcach , odbędzie się Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2019/2020. Serdecznie zapraszamy! Po Mszy św. jest rozpoczęcie roku szkolnego w poszczególnych szkołach. Następnie zapraszamy naszych wychowanków do Ośrodka.

»
49
1
0
0
27 sierpnia 12:49 »

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

To już koniec, dla niektórych tylko Roku Szkolnego 2018/19, dla innych koniec etapu edukacyjnego lub koniec Gimnazjum, zmiana szkoły. Dla wszystkich możliwość odpoczynku od nauki. Nareszcie WAKACJE!

»
108
9
0
0
23 czerwca 20:09 »

ZIELONA SZKOŁA

Tydzień przed zakończeniem roku szkolnego w ramach odpoczynku i regeneracji sił po całym roku nauki wyjechaliśmy na Zieloną Szkołę do pięknej, położonej nad morzem Krynicy Morskiej. Wspólne spędzenie ostatnich dni przed wakacjami, plażowanie, kąpiel w morzu, a także podziwianie pięknych zachodów słońca, zwiedzanie wielu ciekawych nadmorskich miejsc i związanych z tym wiele przygód i atrakcji dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń.  Mieliśmy m.in. okazję rejsować po Zalewie Wiślanym statkiem  „Monika”, odbyć przejażdżkę meleksem po Krynicy, zdobyć szczyt latarni morskiej, a także pojeździć po porcie firmowymi bokardami.

Naszą Morską Osadę odwiedzali także miejscowi lokatorzy :) Krynica Morska słynie bowiem z wielu spotkań z lokalnymi dzikami, czy lisami :)

Piękno morza zachwyciło wszystkich członków wycieczki do tego stopnia, że nikt nie chciał wracać.  Z pewnością jeszcze długo pozostaną w naszej pamięci piękne krajobrazy, a zebrane muszelki i zakupione pamiątki będą długo przypominać o pięknie nadmorskiego krajobrazu.

 

»
100
61
0
0
23 czerwca 19:53 »

FESTYN RODZINNY

W piękne, słoneczne poniedziałkowe popołudnie w naszym Ośrodku zapanowała wyjątkowo radosna atmosfera zabawy. Tego właśnie dnia odbył się kolejny już Festyn Rodzinny. Nasze podwórko wypełniło się licznie zebranymi mieszkańcami Ośrodka wraz z rodzicami, opiekunami, wychowawcami i zaprzyjaźnionymi gośćmi.

Festyn obfitował w wiele atrakcji. Zespół Mat Art przygotował dla wszystkich wiele zabaw i dużo dobrej muzyki.  Każdy mógł spróbować zrobić największą bańkę mydlaną, a także sprawdzić swoje umiejętności biorąc udział w konkurencjach sprawnościowych. Całość uatrakcyjniała, dająca wiele radości, wielka zjeżdżalnia, po której można było pokrzepiać swoje siły przy stoiskach obfitujących w różne smakołyki. Nie zabrakło także wspólnego grillowania.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu. 

»
130
46
0
0
17 czerwca 09:47 »

WYJŚCIE NA PIZZĘ

Z okazji Dnia Dziecka dostaliśmy zaproszenie na PIZZĘ. Wszystkie  grupy ruszyły na spacer na ul. Sienkiewicza do PIZZERII. Dzienkujemy za pyszną Pizzę.

»
98
10
0
0
17 czerwca 09:43 »

MASŁÓW

Jak co roku kilkoro naszych wychowanków wraz z wychowawcami i s. Dyrektor, wzięło udział w kolejnym Spotkaniu Integracyjnym  w podkieleckim Masłowie, które rozpoczęło się Msza Świętą, odprawiona przez księdza biskupa Mariana Florczyka. Spotkanie było okazją do wspólnej zabawy, śpiewu i tańca.

»
83
23
0
0
16 czerwca 18:59 »

Imieniny Siostry Dyrektor

27 maja świętowanie imienin S. Dyrektor Kordiany przy uroczystej kolacji, którą rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu z przedstawieniem pt. „ROMEO I jULIA” oraz złożenia życzeń i obdarowania upominkami. Życzymy Siostrze Dyrektor, aby każdy dzień wśród nas, był taki jak dziś.

»
82
11
0
0
16 czerwca 18:54 »
Wszystkich rekordów: 410
2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone