Sobota, 23 lutego 2019 r. imieniny: Damiana, Romana, Romany Sobota V tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Polikarpa

Aktualności

RSS

ZABAWA WALENTYNKOWA

Jak "Walentynki " to " Walentynki" Wychowankowie nie mogli się już doczekać, aż będą mogli otrzymać" Walentynkowe" serce, od tajemniczej osoby. Nie zabrakło też tańca i wspólnych zabaw.  A każdy zmęczony, mógł uzupełnić siły przy kolorowym stole;) Zabawę poprowadziła grupa MAT – ART. Dziękujemy!

»
15
40
0
0
19 lutego 11:41 »

TEATR EDEN

4 lutego gościliśmy w naszym Ośrodku aktorów Teatru Ewangelizacyjnego Eden, którzy w niezwykle ciekawy i zabawny sposób przedstawili nam spektakl pt. „Historia Daniela w jaskini lwów”.  Przedstawienie przybliżyło nam historię proroka Daniela, który żył w Babilonii w czasach panowania trzech królów: Nabuchodonozora, Baltazara i Dariusza. Podstępne działanie doradcy Króla, zmusiło go do wtrącenia Daniela do jaskini pełnej lwów. Jednakże silna wiara i ufność Proroka, sprawiły, że został wybawiony z sytuacji, po ludzku, beznadziejniej. Uczciwość i sprawiedliwość sprawiły, że kłamstwo okazało się mieć krótkie nogi, a zwyciężyło dobro !. W trakcie spektaklu, nasz odważny wychowanek – Krzysiu, pomógł wydostać się Danielowi z jaskini, po czym został mianowany rycerzem Krzysztofem I Odważnym. Uwieńczeniem zwycięstwa był  radosny, wspólny taniec. Bardzo dziękujemy aktorom Teatru Eden za sztukę, umacniającą wiarę w dobro i miłość Pana Boga do każdego człowieka i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

»
26
13
0
0
10 lutego 21:04 »

WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD SPEKTAKLI O TEMATYCE BOŻONARODZENIOWEJ

Dnia 1 lutego 2019 roku,  nasza grupa teatralna brała udział w Wojewódzkim Przeglądzie Spektakli o Tematyce Bożonarodzeniowej. Przegląd zorganizowany był w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Lubomira Różyckiego w Kielcach. Była to pierwsza edycja przeglądu, zorganizowanego przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Kielcach. Głównym celem przeglądu było pielęgnowanie tradycji obrzędowych Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, oraz kultywowanie zwyczajów i obrzędów ludowych w środowisku dzieci i młodzieży szkolnej. 

W I etapie Wojewódzkiego Przeglądu Spektakli o Tematyce Bożonarodzeniowej wzięło udział ponad 30 zespołów, 28 stycznia wyłoniono 6 grup. II  etap przeglądu zakończyliśmy wyróżnieniem. Dziękujemy za możliwość prezentacji naszego przedstawienia.

 

»
25
9
0
0
10 lutego 20:41 »

KOLĘDA

30  stycznia był dniem wizyty duszpasterskiej w naszym Ośrodku. Klerycy z WSD w Kielcach odwiedzili poszczególne grupy, aby razem z nami się modlić, pobłogosławić nasze mieszkania, kolędować oraz … sprawdzić zeszyty do religii naszych wychowankówJ , co wywołało wiele emocji! Na zakończenie podziękowaliśmy diakonowi  i pozostałym klerykom.

»
37
23
0
0
10 lutego 20:26 »

SPOTKANIE OPŁATKOWE Z RODZICAMI I OPIEKUNAMI

8 stycznia do Ośrodka przybyli najważniejsi dla naszych wychowanków goście: rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i opiekunowie. Po obejrzeniu przedstawienia bożonarodzeniowego pt.: „Nie było miejsca… ” oraz złożeniu noworocznych życzeń, wszyscy zasiedli do tradycyjnego wigilijnego stołu. Nasi goście nie kryli wzruszenia w czasie oglądania na scenie swoich dzieci. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

»
61
30
0
0
9 stycznia 23:20 »

WARSZTATY – ŚWIĄTECZNE WIANKI

Tuż przed Świętami Narodzenia Pańskiego, podczas warsztatów artystycznych nasi wychowankowie przygotowali piękne świąteczne dekoracje – wieńce, którymi można ozdobić swoje domy. Pomysłom nie było końca. Powstały wyjątkowe bożonarodzeniowe prezenty dla najbliższych.

»
66
9
0
0
6 stycznia 20:56 »

„NIE BYŁO MIEJSCA…” – SPOTKANIE WIGILIJNE

19 grudnia odbyło się w Ośrodku Spotkanie Wigilijne, na które zaproszeni zostali  dyrektorzy szkół, do których uczęszczają nasi wychowankowie, ich wychowawcy, nauczyciele oraz wolontariusze. Pierwszym punktem programu było przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Nie było miejsca…” w wykonaniu naszych podopiecznych należących do grupy teatralnej. Po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu świątecznych życzeń, zasiedliśmy do tradycyjnego, wigilijnego stołu. Spotkanie zakończyło się wspólnym, radosnym kolędowaniem.

»
95
41
0
0
26 grudnia 2018 23:31 »

GRUPOWE MIKOŁAJKI

Tradycyjnie, 6 grudnia, nasz Ośrodek odwiedził niezwykły gość – Święty Mikołaj wraz ze swoją świtą, która w tym roku była wyjątkowo liczna, przybył do naszych wychowanków z pięknymi prezentami.

Oczywiście, aby otrzymać podarunek, trzeba się było trochę natrudzić, dlatego nasi podopieczni od kilku dni ćwiczyli świąteczne piosenki, recytowali wiersze oraz przygotowywali prace plastyczne dla Mikołaja. Ostatecznie nikt nie pozostał bez prezentu!

      Serdecznie dziękujemy naszym drogim wolontariuszom, szczególnie klerykom z Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach oraz uczniom Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej.

 

»
116
12
0
0
14 grudnia 2018 22:39 »

RORATY

5 grudnia w kaplicy sióstr, wychowankowie wraz z wychowawcami uczestniczyli we Mszy św. Roratniej, którą odprawił ks. Łukasz Zygmunt. Przez wstawiennictwo Matki Najświętszej, przy świetle adwentowych lampionów, wspólnie modliliśmy się w intencji naszych rodzin i dobroczyńców.

»
91
28
0
0
14 grudnia 2018 22:14 »

XVI PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ „W KRAINIE UŚMIECHU” W JĘDRZEJOWIE.

4 grudnia grupa siedmiu wychowanek, wraz z opiekunami, udała się do Jędrzejowa. Podczas XVI Przeglądu Twórczości Artystycznej „W Krainie Uśmiechu”, dziewczęta zaprezentowały układ choreograficzny do piosenki pt. „Cola Song”.

Pobyt w Jędrzejowie był okazją do miłej zabawy oraz serdecznych  spotkań ze znajomymi z różnych ośrodków, z którymi możemy zobaczyć się kolejny już rok „W Krainie Uśmiechu”.

»
85
9
0
0
14 grudnia 2018 22:30 »
Wszystkich rekordów: 383
2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone